Wspólny bilet komunikacji miejskie oraz kolejowej dla Metropolii?

Pomorskie samorządy przygotowały projekt biletu komunikacji miejskiej oraz kolejowej. Miałby on obowiązywać w osiemnastu gminach. W środę, 12 lutego propozycja zostanie przedstawiona na zgromadzeniu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.
Koronawirus
pomorskie
1313
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
- Bilet pozwoli pasażerom podróżować w granicach metropolii od Pruszcza Gd. i Żukowa, przez Trójmiasto, Kosakowo, Rumię, Redę, Wejherowo tak pojazdami komunikacji miejskich, jak i SKM oraz Polregio – mówi Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gdańsku. - To rozwiązanie testowe zakłada dopłaty gmin w celu zapewnienia nowej ceny biletu (obecnie jest to 230 zł). Gminy wchodzące w skład MZKZG zobowiążą się do współfinansowania zwiększonych kosztów funkcjonowania transportu kolejowego w obszarze metropolii, na zasadach wspólnie określonych z Województwem Pomorskim.

Zaproponowana cena biletu miesięcznego normalnego to 150 zł, zaś ulgowego to 75 zł. Według projektu, posiadając taki bilet, będzie można podróżować bez ograniczeń w sieci: Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, ZKM Gdynia, MZK Wejherowo oraz w SKM Trójmiasto, Pomorska Kolej Metropolitalna i POLREGIO!

Obecnie trwają ustalenia ze związkami zawodowymi. Optymistyczny wariant zakłada wejście w życie biletu w lipcu br.


Źródło:
Dziennik Bałtycki
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1313
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany