5 październik 2020

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali sprawcę dwóch rozbojów

fot. KPP w Kwidzynie
Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie dokonania dwóch rozbojów. Mężczyzna od dwóch osób pokrzywdzonych zażądał pieniędzy, grożąc im przy tym nożem, a gdy odmówili, uderzył jednego z nich w twarz. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Pod koniec minionego tygodnia kwidzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o usiłowaniu dokonania dwóch rozbojów na terenie Kwidzyna. Sprawca, przebywając w jednym z kwidzyńskich lokali, podszedł do pokrzywdzonego, a następnie grożąc mu nożem zażądał od niego pieniędzy. Kiedy jego żądanie nie zostało spełnione, zwrócił się do drugiego mężczyzny i także grożąc mu nożem, zażądał od niego pieniędzy w kwocie 100zł. Kiedy pokrzywdzony odmówił, został uderzony rękojeścią noża w twarz, co spowodowało u niego poważne obrażenia. Pokrzywdzony zdołał uciec do pobliskiego sklepu spożywczego.

Tą sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili monitoring oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Podjęte czynności pomogły im w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy. 25-letni mieszkaniec Kwidzyna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
16308
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie