23 grudzień 2020

Policjanci apelują do kierujących o stosowanie się do przepisów

Na trasie Kwidzyn Sztum miały miejsce utrudnienia w ruchu spowodowane kolizją samochodu ciężarowego. Za spowodowanie zdarzenia drogowego policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny.
REKLAMA

We wtorek (22.12.br.) przed północą dyżurny kwidzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej K55 w Brachlewie kierowca doprowadził do wywrócenia się ciężarówki i wysypania się przewożonego towaru.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca ciągnika siodłowego MAN z naczepą, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do przewrócenia się zestawu pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ruch na drodze krajowej K55 odbywał się wahadłowo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kwidzynie nałożyli mandat karny na mężczyznę, który spowodował całe zdarzenie.

Policjanci przypominają – w okresie świątecznym możemy się spodziewać zwiększonej ilości patroli na drodze które będą miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności będą kontrolować czy kierowcy przestrzegają dozwolonych prędkości.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Nigdy nie wykonujmy żadnych ryzykownych i nieprzemyślanych manewrów, bo każdy mały błąd może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zanim ruszymy w dłuższą trasę, zadbajmy oto, aby odpowiednio przygotować swoje auto. Sprawdźmy stan oraz ciśnienie w oponach, oświetlenie pojazdu oraz poziom płynów eksploatacyjnych. Zawsze bądźmy wypoczęci, bo od tego zależy nasza sprawność i skuteczność podejmowanych za kierownicą decyzji.

Pamiętajmy, że podczas korzystania z drogi cała nasza uwaga powinna skupiać się na niej. Korzystanie z telefonu komórkowego zarówno podczas jazdy samochodem, jak i korzystania z przejść dla pieszych stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy ostrożni, stosujmy się do znaków drogowych, zwracajmy uwagę na prawidłowe parkowanie i stale dbajmy o stan techniczny pojazdów.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie