2 styczeń 2021

Policjanci podczas kontroli ujawnili działającą siłownię.

fot. KPP w Kwidzynie
Dzisiaj tj. 02.01.2021r. pomimo zakazu otwarta była jedna z kwidzyńskich siłowni. Ćwiczyło w niej aż 17 osób. Fakt ten ujawnili policjanci, którzy wspólnie z sanepidem przeprowadzali kontrole obiektów handlowych na terenie Kwidzyna pod kątem przestrzegania obowiązujących obostrzeń.
REKLAMA

Kwidzyńscy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzają kontrole obiektów sportowych oraz handlowych znajdujących się na terenie powiatu kwidzyńskiego. Sprawdzają między innymi, czy przestrzegane są nowe restrykcje związane z zakazem prowadzenia poszczególnych form przedsiębiorczości. W trakcie dzisiejszej kontroli okazało się, że wbrew obowiązującemu zakazowi, jedna z kwidzyńskich siłowni działała. Policjanci zastali w lokalu jedną osobę z obsługi i 17 osób ćwiczących, nieuprawiających na co dzień sportu związanego z profesjonalnym współzawodnictwem.

W związku z tą sytuacją Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie właściciela za prowadzenie obiektu sportowego pomimo obowiązującego zakazu, za co grozi kara grzywny lub nagany. Ponadto odrębne postępowanie przeprowadzi sanepid, który przypominamy, może nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł.

Przypominamy, że w związku z pandemią COVID-19 rząd wprowadził nowe obostrzenia, które będą obowiązywać w dniach 28 grudnia 2020 r. - 17 stycznia 2021 r., dlatego należy spodziewać się dalszych kontroli. Funkcjonariusze będą prowadzić je samodzielnie lub wspólnie z pracownikami sanepidu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie