Policjanci uratowali życie mężczyźnie

fot. KPP w Kwidzynie
Zdecydowana reakcja kwidzyńskich policjantów przyczyniła się do uratowania życia 21-letniemu mężczyźnie, który przewożąc ciekły azot, zasłabł za kierownicą. Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem WOT w trakcie obchodu zauważył dostawczego fiata, który blokował rondo i staczał się na inne pojazdy. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, okazało się, że kierowca busa stracił przytomność. Policjanci natychmiast wybili szybę w samochodzie i udzielili pomocy mężczyźnie. 21-latek trafił do szpitala.
Koronawirus
pomorskie
1026
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 maja, przed godziną 16:00 na Rondzie Solidarności w Kwidzynie. Dzielnicowy w trakcie patrolu pełnionego wspólnie z funkcjonariuszem WOT zauważył samochód dostawczy, który blokował przejazd na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Grudziądzkiej. Po chwili auto zaczęło się staczać na auta stojące tuż za nim. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na interwencję, dzielnicowy podszedł do auta od strony kierowcy i próbował otworzyć drzwi, jednak były one zablokowane, kierowca nie reagował na pukanie w okno fiata i próbę otwarcia drzwi. Kierujący siedział za kierownicą, ale nie było z nim żadnego kontaktu. Wezwano wsparcie służb ratunkowych. W międzyczasie policjant wycofał wszystkie auta stojące za samochodem dostawczym. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, nagle stan mężczyzny pogorszył się, przez szybę było widać że miał on problemy z oddychaniem po czym stracił przytomność.

Policjanci natychmiast wybili szybę i dostali się do auta, wyłączyli silnik, a następnie wyjęli mężczyznę z samochodu, sprawdzili jego funkcje życiowe i udzieli mu pierwszej pomocy. 21-latek po chwili odzyskał przytomność i został przekazany załodze karetki, która przetransportowała go do szpitala.

Szybka reakcja policjantów, uratowała życie nieprzytomnemu mężczyźnie.

Jak się później okazało, do zaistniałej sytuacji najprawdopodobniej przyczyniło się rozszczelnienie jednego ze zbiorników z ciekłym azotem, który przewożony był busem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1026
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany