27 lipiec 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę do sprawy włamania i rozboju

fot. KPP w Kwidzynie
Mężczyznę podejrzanego o włamanie do mieszkania i rozbój zatrzymali kwidzyńscy policjanci. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy i trafił na trzy miesiące do aresztu.
REKLAMA

W środę, 22 lipca br. kwidzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do mieszkania zgłaszającego przez wyważone drzwi wtargnął znany mu mężczyzna i używając przemocy, zażądał wydania pieniędzy. Zgłaszającemu w trakcie szarpaniny udało się uciec do sąsiedniego mieszkania, jednakże pobiegł za nim też sprawca rozboju, który używając siły, zabrał pieniądze także sąsiadce, u której schronił się mężczyzna.

Śledczy na miejscu przestępstwa przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków i ustali dane osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo oraz miejsce jej przebywania. Stróże prawa zatrzymali 35 - latka, a następnie doprowadzili go do kwidzyńskiej komendy. W piątek, 24 lipca br. zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem i rozboju w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie