27 lipiec 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za przywłaszczenie pieniędzy

W piątkowe popołudnie policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Sadlinek. Mężczyzna podejrzewany o kradzież pieniędzy w kwocie 4800 złotych oraz kradzież cudzych dokumentów. Mężczyzna wkrótce zapewne usłyszy zarzuty i stanie przed obliczem Sądu.
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce przy jednym ze sklepów w Sadlinkach. Po otrzymaniu zgłoszenia, że doszło tam do przywłaszczenia zgubionego portfela z dokumentami i pieniędzmi, policjanci z Sadlinek w pierwszej kolejności przejrzeli monitoring z rejonu, gdzie pokrzywdzonej wypadł portfel. Na nagraniu z kamer zauważyli mężczyznę, który sięga po nie swoją rzecz wyjmuje z niego pieniądze a portfel wyrzuca do śmietnika.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny i udali się pod jego adres zamieszkania. Mundurowi zastali tam 32-latka, a podczas przeszukania pomieszczeń natrafili na część banknotów w nominałach wskazanych przez pokrzywdzoną. Mężczyzna przyznał, że są to pieniądze, które znajdowały się w portfelu, który znalazł w okolicy sklepu. Odzyskane rzeczy, łącznie z pieniędzmi wróciły już do właścicielki.

32-latek będzie odpowiadał za przywłaszczenie znalezionego mienia oraz niedopełnienie obowiązku przekazania znalezionych dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Za te przestępstwa grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie