13 sierpień 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabicie psa

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca Marezy, który zabił swojego psa, a następnie jego zwłoki wrzucił do rzeki. Sprawcy za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W środę 12 sierpnia br., około godziny 19:00, dyżurny policji w Kwidzynie został powiadomiony o tym, że 60-letni mieszkaniec Marezy powiesił swojego psa na konarze drzewa, a następnie jego zwłoki wrzucił do pobliskiej rzeki Liwa. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ogniwa patrolowego, wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz technika kryminalistyki.

Na miejscu podjęto niezbędne czynności procesowe. Przeprowadzono oględziny, a wyłowione zwłoki zwierzęcia zabezpieczono i przekazano do przychodni weterynaryjnej. Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna jeszcze nie usłyszał zarzutów. Został on zatrzymany do wyjaśnienia, ale także do wytrzeźwienia, ponieważ miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie