30 lipiec 2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

fot. KPP w Kwidzynie
W środę do kontroli drogowej na trasie Kwidzyn- Prabuty zatrzymany został kierowca renault. Podczas kontroli okazało się, że pijany 31-latek wiózł samochodem swojego 9- letniego syna. Niebawem odpowie za swój czyn przed sądem. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek.
REKLAMA

Wczoraj ok. godz. 16.00 policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Został on zatrzymany do kontroli drogowej w na trasie Kwidzyn-Prabuty. Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie u policjantów, dlatego postanowili oni zbadać jego stan trzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że poruszający się renault 31-latek ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie i jako pasażera przewozi swojego 9-letniego syna. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także narażenia na niebezpieczeństwo syna. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają!

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi.

Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcą czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie