29 czerwiec 2020

Potrącenie 13-latki na przejściu dla pieszych

fot. KPP w Kwidzynie
Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu potrącenia, do którego doszło w miniony piątek. Ranna została 13-latka, która z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Grudziądzu. Policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku oraz apelują o ostrożność.
REKLAMA

W piątek (26.06.br.) około godz. 11.00 dyżurny policji w Kwidzynie został powiadomiony o potrąceniu pieszej na ulicy Staszica. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Wstępnie ustalili przebieg wypadku, gdzie kierujący nissanem potrącił 13-latkę, która prawdopodobnie nagle wtargnęła na przejście dla pieszych. Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Grudziądzu. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, zbliżając się do przejść dla pieszych, powinniśmy kierować się zasadą szczególnej ostrożności, która obowiązuje tak samo kierowców, jak i pieszych.

Kierowca powinien obserwować otoczenie i poruszać się z taką prędkością, która umożliwi mu zatrzymanie pojazdu, jeśli pieszy zdecyduje się wejść na jezdnię. Natomiast pieszego obowiązuje zakaz wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdami uzyskuje dopiero, gdy znajdzie się na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
16308
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie