4 październik 2019

Ukradł torebkę z niezamkniętego mieszkania, został zatrzymany przez policjantów

fot. KPP w Kwidzynie
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może 21-letniemu mieszkańcowi Kwidzyna, zatrzymanemu przez kryminalnych. Mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi lokatorki i otwarte drzwi, ukradł z mieszkania portfel z pieniędzmi i dokumentami.
REKLAMA

W piątek 27 września br. około godz. 12:30, dyżurny kwidzyńskiej jednostki został powiadomiony, że na ulicy Górnej w Kwidzynie doszło do kradzieży torebki. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustali, że podczas pobytu właścicielki w mieszkaniu, sprawca wykorzystał jej nieuwagę i niezamknięte drzwi na klucz, wszedł do mieszkania i zabrał pozostawioną torebkę w której był portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz gotówką.
Dzięki zebranym informacjom policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że torebkę z portfelem przywłaszczył sobie jeden z mieszkańców Kwidzyna. Został on przez nich zatrzymany w czwartek 03 października br. Dzisiaj zostały przedstawione mu zarzuty. O jego losie zadecyduje sąd. Mężczyzna może spędzić w więzieniu pięć lat.

Policjanci Apelują!

Metoda sprawców jest prosta, wchodzą oni do klatki schodowej budynku mieszkalnego i wędrując korytarzem chwytają za klamki drzwi, sprawdzając w ten sposób czy są otwarte. Jeśli trafią na niezamknięte drzwi, wchodzą do mieszkania. Tam w zależności od sytuacji, kradną pozostawione w przedpokoju przedmioty a jeśli natkną się na domowników, udająże się pomylili lub proszą o pomoc, jedzenie czy drobny datek. Apelujemy do wszystkich o należyte zabezpieczenie swojego mienia. Dbajmy o to aby nie pozostawiać otwartych drzwi mieszkania czy domu, nawet na chwilę. Gdy zapomnimy o ich zamknięciu, może to wykorzystać złodziej. Nie twórzmy okazji dla przestępcy. O wszelakich podejrzeniach informujmy policję.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie

kiedy
2020-02-21 18:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-09 18:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-17 18:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-05-08 19:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany