6 październik 2020

Wypadek drogowy na trasie Brachlewo - Mątki. Motocyklista trafił do szpitala

fot. KPP w Kwidzynie
Wczoraj doszło do poważnego wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wykazały, że kierujący motocyklem jadąc drogą krajową 55 nie dostosował prędkości do aktualnie panujących warunków drogowych i doprowadził do zdarzenia. 68 -letni kierowca został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Kwidzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.
REKLAMA

W poniedziałek, 05.10.2020 r., ok. godziny 14:00 kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Brachlewo – Mątki. Ze zgłoszenia przekazanego dyżurnemu wynikało, że na łuku drogi doszło do wywrócenia się motocyklisty. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu był motocykl marki Kawasaki, którym kierował 68-letni mieszkaniec Kwidzyna. Mężczyzna z miejsca wypadku został przetransportowany do szpitala.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z kwidzyńskiej drogówki ustalili wstępnie, że kierujący jednośladem 68-latek nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem. Teraz funkcjonariusze prowadzący postępowanie ustalą dokładne szczegóły i okoliczności wypadku.

Pamiętajmy!! najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, ponieważ ich nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklistów zachęcamy również do używania elementów odblaskowych zwiększających ich widoczność wśród innych uczestników ruchu drogowego. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostanie on szybciej zauważony na drodze.

Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Choć sezon motocyklowy powoli dobiega końca, w przypadku sprzyjającej aury, jesień to czas, kiedy na drogach spotkać można jeszcze wielu kierujących jednośladami.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12977
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie