Dzień Otwarty – otwarta droga do sprzedaży mieszkania

Otworzyć swoje mieszkanie dla ludzi z ulicy, przygotować dla nich przekąski, po czym zostawić klucze obcej osobie i… wyjechać całą rodziną w nieznane. Nie jest to opis kolejnego eksperymentu socjologicznego, lecz sposobu na znalezienie nowego właściciela przy sprzedaży mieszkania. Sposobu, który w naszym kraju zaczyna zdobywać coraz większą popularność.
REKLAMA
Sprzedaż mieszkania w nowym stylu

Dzień Otwarty, bo o nim mowa, przywędrował do Polski zza oceanu. Metoda ta polega na zaprezentowaniu nieruchomości jednego dnia wszystkim osobom, które mogą być potencjalnie zainteresowane kupnem mieszkania. Co ważne, ci którzy decydują się oglądać taką nieruchomość, nie są w żaden sposób zobowiązani do jego nabycia, nie wnoszą żadnej opłaty wstępnej i nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków. Mogą po prostu pojawić się w mieszkaniu w ustalonym dniu, o ustalonej godzinie i bez żadnego skrępowania swobodnie obejrzeć każdy jego kąt.

Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom zaznacza, że taka ekspozycja lokalu mieszkalnego może dać wiele do myślenia właścicielowi i jego pośrednikowi. To, czy na Dniu Otwartym pojawi się duże grono zainteresowanych, czy też niewiele osób będzie chciało poświęcić swój czas, aby przyjrzeć się mieszkaniu z bliska, świadczy o tym, czy zostało ono odpowiednio uplasowane na rynku – czy proponowana cena jest odpowiednia dla standardu, lokalizacji oraz wszelkich zalet i wad mieszkania.


Coś dla kupujących – inwestycja w mieszkanie na wynajem

Dzień Otwarty to również dobre rozwiązanie dla kupujących. Pozwala nie tylko na żywo zweryfikować to, co znajduje się na zdjęciach załączonych do ogłoszenia sprzedaży mieszkania. Daje poza tym możliwość pozyskania kompletnej informacji o samej nieruchomości oraz warunkach finansowych bezpośrednio od pośrednika, który reprezentuje właścicieli. Dlatego też Dni Otwarte mają swoich zwolenników, zwłaszcza wśród osób kupujących mieszkania z myślą o inwestycji na wynajem. Takie spotkanie umożliwia bowiem swobodną i niezobowiązującą rozmowę o nieruchomościach z ludźmi, którzy znają się na nieruchomościach i często mają podobne cele.


Home staging, czyli porządek ponad wszystko

Dzień Otwarty to chwila, gdy oczy wszystkich chętnych są zwrócone na tę jedną, konkretną nieruchomość, dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Należy więc zadbać nie tylko o porządek, ale również o właściwe podkreślenie atutów mieszkania wystawionego na sprzedaż. Pomocna w tym może być usługa home stagingu, który kilka lat temu również przywędrował ze Stanów Zjednoczonych i bardzo dobrze przyjął się nad Wisłą.


Dzień Otwarty nie dla każdego?

Kto i dla jakich nieruchomości organizuje Dni Otwarte? Wydawać by się mogło, że jest to podejście zarezerwowane dla drogich nieruchomości, których cena wykracza poza możliwości finansowe statystycznego Kowalskiego. Jednakże w dużych miastach, a zwłaszcza w Warszawie takie podejście zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Agnieszki Głowackiej z firmy Advestor Premium House zaznacza, że najlepiej organizuje się takie eventy w domach wolnostojących z ogrodami, bliźniakach czy segmentach w szeregowcach. Dobrze wypadają również duże mieszkania czy apartamenty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby organizować dni otwarte w mniejszych mieszkaniach.

Nie dziwi więc fakt, że również oferty sprzedaży mieszkań z segmentu popularnego, a nawet mniejsze i tańsze są prezentowane w ten sposób. Potwierdza to poniższe zestawienie wybranych ofert sprzedaży lokali mieszkalnych w Warszawie.


Wybrane mieszkania w Warszawie oferowane w ramach Dnia Otwartego
Cena całkowita (zł) Cena (zł/mkw.) Powierzchnia (mkw.) Liczba pokoi Dzielnica
220 000 11 000 20 1 Śródmieście
260 000 7 647 34 2 Białołęka
284 000 6 455 44 2 Białołęka
399 000 10 231 39 2 Wola
665 000 12 547 53 3 Śródmieście
740 000 8 706 85 4 Śródmieście
1 060 000 10 816 98 4 Wola
Opracowanie Twoje-Miasto.pl dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.


Mieszkania na sprzedaż – od 220 tys. zł do miliona

W Warszawie stawki za mieszkania, które są prezentowane potencjalnym kupującym w trakcie Dnia Otwartego, rozpoczynają się już od 220 tys. zł. Za taką kwotę można zostać właścicielem 20-metrowej kawalerki na Śródmieściu. Osoby poszukujące ofert z Dniem Otwartym może zainteresować 2-pokojowe mieszkanie na Woli o powierzchni 39 mkw. wystawione na sprzedaż za 399 tys. zł. Na Woli można znaleźć również najdroższe mieszkanie w stolicy, które można obejrzeć w ramach Dnia Otwartego. To wyceniany na 1,06 mln zł 4-pokojowy apartament ze spektakularnym widokiem na centrum miasta.  
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie