Mieszkańcy Pomorza aktywowali ponad 46 tys. bonów turystycznych

Polski Bon Turystyczny cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W całym kraju aktywowano już ponad 716 tys. bonów, to przeszło 17 proc. z przygotowanych 4 mln. W naszym województwie beneficjenci aktywowali ponad 46 tys. z przygotowanych 262 tys. bonów.
REKLAMA
Bon Turystyczny stanowi wsparcie zarówno dla polskich rodzin, jak i  krajowej branży turystycznej, która ucierpiał w wyniku epidemii Covid-19. Na każde dziecko, na które przyznany jest dodatek lub świadczenie wychowawcze przysługuje bon w wysokości 500 zł. Wyjątkiem są dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, na które przysługuje „podwójny” bon turystyczny.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Bon można tam aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego).

Mieszkańcy Pomorza bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania. Spośród ponad przygotowanych 262 tys. bonów turystycznych, aktywowali już przeszło 46 tys., czyli 17,6 proc. Najwięcej bonów, bo aż 21,3 proc. aktywowano w woj. śląskim, natomiast najmniej – 13,1 proc. w lubelskim.

Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Do tej pory zarejestrowało się ich blisko 16 tys. Listę podmiotów można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

W drugiej transzy płatności za usługi sfinansowane bonami Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Wsparcie trafiło do ok. 8,6 tys. podmiotów.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
16308
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie