11 styczeń 2023

Prokuratorzy i eksperci pracują na miejscu wypadku śmigłowca

zdjęcie: Prokuratorzy i eksperci pracują na miejscu wypadku śmigłowca / fot. PAP
fot. PAP
Od rana są kontynuowane oględziny helikoptera i miejsca wypadku - przekazała w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk. Została także wydana decyzja o przetransportowaniu ciała 51-letniego pilota do Zakładu Medycyny Sądowej. We wtorek helikopter Robinson R22 z niewyjaśnionych przyczyn spadł na ziemię. Zginął pilot.
REKLAMA

"We wtorek wieczorem do późnych godzin nocnych na miejscu wypadku trwały wstępne oględziny helikoptera i miejsca zdarzenia" - przekazała Wawryniuk. Zaznaczyła, że w środę od rana prokuratorzy kontynuują oględziny maszyny i miejsca wypadku.

Została podjęta decyzja o przetransportowaniu ciała 51-letniego pilota, który zginął w wypadku, do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Na miejscu wypadku w okolicach Leśnej Jani, niedaleko Smętowa Granicznego w powiecie starogardzkim, poza prokuratorami pracują również eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

"Czynności na miejscu są prowadzone pod kątem wypadku w ruchu powietrznym. Śledztwo formalnie jeszcze nie zostało wszczęte" - zaznaczyła Wawryniuk.

Do wypadku helikoptera Robinson R22 doszło we wtorek w okolicach Leśnej Jani (pow. starogardzki).

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Smętowo Graniczne, który ok. godz. 13.00 wystartował z terenu prywatnego zielono czarnym helikopterem i odleciał w nieznanym kierunku.

W poszukiwaniach mężczyzny brali udział funkcjonariusze policji oraz śmigłowiec SAR skierowany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

Jak przekazał w środę oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim asp. szt. Marcin Kunka, policjanci po godz. 21 otrzymali informację o odnalezieniu rozbitego helikoptera w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna Jania. Wewnątrz ujawniono zwłoki 51-letniego pilota.

Nieoficjalnie wiadomo, że 51-latek był lokalnym przedsiębiorcą - współwłaścicielem firmy ze Smętowa Granicznego zajmującej się m.in. usługami transportowymi. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kwidzyn
-4.7°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:35
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie

kiedy
2023-02-13 18:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-24 19:00
miejsce
Staromiejska Restaurant&Club,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-09 19:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-02 17:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany