3 październik 2019

Nietrzeźwy mężczyzna spowodował kolizję z autobusem

fot. KPP w Kwidzynie
Nietrzeźwy 26-latek, jadący volkswagenem passatem spowodował kolizję w Kwidzynie na ulicy Piastowskiej. Mężczyzna zderzył się czołowo z autobusem. Policjanci ustalili, że sprawca kolizji miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu m.in. wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.
Koronawirus
pomorskie
1026
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj, przed godz. 15.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji na ulicy Piastowskiej w Kwidzynie. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierujący vw passatem najprawdopodobniej chciał ominąć stojący na poboczu samochód. 26 -latek zjechał na środek jezdni, a następnie na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo autobusem.
Policjanci zbadali stan trzeźwości obu kierujących. Kierowca autobusu był trzeźwy. Badanie trzeźwości 26-letniego kierowcy vw pokazało wynik prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna niedługo usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu m.in. kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat. Sprawca odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
1026
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kwidzynie

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
Kwidzyńskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany